שייט באיים הבריטיים -טיפים

P1020351

רבים מאיתנו גילו בשנים האחרונות את ניפלאות הקרוזים – טיולי השייט. לפני הרבה מאד שנים לקחנו את הקרוז הראשון לקריביים ( לדעתי הקרוז הפחות מוצלח מכל רשימת השיוטים ), ואז, מעט מאד אנשים עשו זאת. עשינו הפסקה ארוכה מאד ולפני כשש שנים חזרנו לזה. לא ארחיב פה ביתרונות וחסרונות, פנו אלי במייל ותקבלו תשובה לכל שאלה.

P1020373

ברצוני לספר לכם על השייט האחרון שממנו חזרנו, מסביב לאיים הבריטיים. היה נפלא, אך אני אפרט פה בקשר לטיולים בירידות לערים. הטיולים דרך האניה יקרים מאד מאד. יש מקומות בהם ניתן לטייל לבד ללא כל קושי. בערים הגדולות – דבלין, ליברפול ואדינבורו לקחנו את ה free walking tours בכל עיר. היה מעולה !!!! כמו  כן יש  בכל עיר את אוטובוס pop on pop off כך שניתן לטייל לבד וזה נפלא.

P1020383

יש באינטרנט מידע מפורט היכן יוצאים הטיולים כך שאין כל בעיה למצוא אותם. בספינה בכל נמל יש דוכן עם הדרכה על העיר עם מפות וסימון בדיוק היכן מתחיל הסיור.

יש לי מספר המלצות שאני רוצה לשתף אתכם וזה לגבי שני טיולים פרטיים שלקחנו עם רכב פרטי ונהג שהיה גם מדריך ליום שלם. היינו 3 זוגות, לקחנו מיני וואן, בעיר קורק וכל האזור ובעיר בלפסט והאזור מסביב. היה נפלא, הנהג היה בעל ידע רב עם הרבה סיפורים מקומיים ואינפורמציה על המקום, היה אדיב ביותר, הלך לקראתנו בכל בקשה והמחיר היה זול בהרבה יותר מכל טיול אחר שהוצע לנו.
בקורק הנהג היה ג׳רי, תבקשו אותו מהחברה, הוא היה מצוין, גר במקום ומכיר כל פינה ועם הרבה ידע.

www.kinsalelimos.com

 

P1020371

בבלפסט האתר הוא Belfast Chauffur הכתובת Belfastchauffur.com

הנהג היה אוליבר, נהג מקומי עם הרבה מידע על העיר, על הסיכסוך עם האנגלים ועוד הרבה טיפים, מומלץ.

בשני האתרים היה מאד מוצלח לטייל עם מישהו מקומי שגם יודע להדריך

P1020401

בסקוטלנד לא הזמנו סיור, בכל נמל ישנם מדריכים מקומיים, מתנדבים, כולם בגיל הפנסיה ששמחים מאד לעזור בטיפים, הצעות ומסלולים. בירידה בכל אתר יש טיולים מקומיים עם מוניות, אוטובוסים עירוניים וטיולים עם אוטובוסים של הדרכות. אין צורך להזמין מראש, הכל מאורגן מאד.

P1020441

הטיפ שלי מהיום בלה האבר צרפת, הוא להשכיר רכב. האניה עוגנת יום שלם, עד 20:00, כך שבהחלט ניתן לטייל באזור מקסים זה עם כל העיירות הציוריות, צוקי אטרטה, חופי ומוזיאון הנחיתה המעניינים מאד, בקיצור, שווה בהחלט והזול ביותר. הוא  שכירת רכב, ביחוד אם אתם יותר מזוג אחד אך עשו זאת מראש בארץ. יש בירידה מהאניה סוכנות רכב מקומית. ניתן  גם לקחת מונית למספר שעות ולטייל באזור. המוניות נימצאות ביציאה מהטרמינל.

P1020481

מה לגבי מחיר השייט ? זה נכון לגבי כל שייט, אם אתם מעוניינים במסלול מסויים, תעקבו מדי מספר ימים, בדר״כ המחיר כחודשיים לפני השייט מוזל.

לסיכום, שייט נפלא, הפתיע מאד לטובה אולי כי לא היו לנו כל ציפיות לגביו כי ״הרי היינו בכל האתרים כבר ומה יש לחדש ״ ? אבל ממש לא, שווה ביותר

P1020432

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *