נופש, מלון ספא וטיול בסלובניה

 

סלובניה נוף

נסענו לסלובניה בתקופת החגים – נראה שחצי מדינה היתה שם. לכל מי שסיפרתי על הנסיעה  התגובה היתה – גם אני הייתי, מקסים.

בסלובניה הייתי בפעם הראשונה לפני שנים רבות כשעדיין היתה יגוסלביה. המדינה כמובן נראתה אחרת לגמרי – בתי מלון פשוטים יותר, תשתיות לא מפותחות, אוכל בלי הרבה אפשרויות – פלטה מעורבת בגריל או דג, סלט וזהו. הטיסות היו רק למינכן ומשם נסיעה לכיוון בלד, בזמנו היתה בעיה עד הדלק – כמעט ולא היות תחנות דלק עם דלק 96 והיה סיפור בכל פעם. אבל אנחנו התאהבנו במדינה, בתושבים והיה ברור שנחזור ואכן חזרנו עוד פעמים רבות והפעם לקרואטיה, סלובניה, מונטנגרו וכו'. 

סלובניה לובליאנה

הפעם היינו באזור המיזרחי של סלובניה והפחות מתוייר. ביקרנו בערים כמו מריבור (MARIBORׁׂ), פטוי (PTUJ),  סלייה (CELJE),  לובליאנה שכולם מבקרים בה, כולן ערים עתיקות, נעימות מאד לטיול.
1   סלובניה לובליאנה
מי שרוצה יכול לנסוע גם לבלב-כשעתיים נסיעה. האזור קרוב גם לאוסטריה, נסענו לעיר גראץ (GRAZ), (קיווינו לאכול שניצל וינאי והאכזבה היתה רבה מאד – היו רק מסעדות איטלקיות !!!).  טיילנו בשמורת טבע בעמק שנחשב לבין היפים ביותר באירופה – לוגרסקה דולינה (LOGARSKA DOLINA), סלובניה נוף נוסףביקרנו בכרמים וטעמנו טעימות יין כמובן, הנופים מאד מזכירים את טוסקנה – הרבה מאד ירוק, גבעות רכות, שטחים גדולים מאד של גפנים, כפרים מפוזרים בין גבעות ובין הרים. שלווה אמיתית
אנחנו התאכסנו במלון ספא בעיירה רוגרסקה סלטינה  ( ROGASKA SLATINA), במלון SAVA. את חבילת הנופש הזמנו בחברת "סביב העולם"  5100655 – 03 , חב' המתמחה בטיולים וחבילות (גם טיולי משפחות) בסלובניה וקרואטיה. טיפלה בנו רחל הנפלאה, עם ידע עצום באזור זה, תמיד קשובה, נעימה דיבור שהשתדלה למלא את כל הבקשות. אני ממליצה מאד !!!! 
סלובניה סליה
המלון היה נעים ביותר. מלון בדרגת 4 כוכבים, זה לא מלון מפואר במיוחד אבל החדרים היו יפים ונוחים, האוכל לא גורמה אבל טעים מאד, מגוון גדול מאד של מנות מכל הסוגים שכל אחד מוצא את המנה לטעמו.  מנהלת המלון, אנג'ליקה, אישה מקסימה. לא היתה בקשה או שאלה שלא באה על פיתרונה. בחבילה שקנינו היו טיפולים שונים של עיסויים, טיפולי פנים ועוד. הכל ברמה גבוהה מאד.
מה עם איזה מתכון ? יגיע בקרוב
בקיצור, אתם מבינים שניהננו מאד. אני ממליצה. (אם יש שאלות נוספות – שאלו)
סלובניה גרץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *